גודל פונט גודל פונט גודל פונט
ערוץ הyoutube של המועצה עמוד הפייסבוק של המועצה
הר אדר הר אדר הר אדר
תוכן

לשכת ראש המועצה

תושבים יקרים,

אני מבקש לעדכן אתכם, כי מליאת המועצה אישרה אמש (יום ג', 5/2/2019) העלאת ארנונה בשיעור של 6%. ההחלטה עברה ברוב של חמישה תומכים מול שלושה מתנגדים. לצד זאת, אישרה המועצה את הצעתי להעניק הנחה בארנונה בשיעור של 5% לחיילי מילואים תושבי היישוב העומדים בקריטריונים. 

עבורי זוהי החלטה קשה אך היא מחויבת המציאות. אני ער לביקורת ונכון להתמודד איתה. חשוב להבהיר - אנחנו מתמודדים היום עם משבר תקציבי קשה אליו נקלעה המועצה, שמתבטא בחוסר תקציבי של 1.15 מליון שקל. וזה הרבה מאוד כסף!

המועצה לקחה על עצמה לערוך צעדי התייעלות ולקצץ משרות בסכום של 400,000 ש"ח, אבל עדיין חסרים לנו כ-800,000 ש"ח כדי לשמר את הקיים ולאפשר תחילתם של צעדי הבראה שיאפשרו יציאת המועצה מהמשבר התקציבי בו היא מצויה. חשוב להבין, נכון להיום אין להר אדר מקורות תקציביים אחרים המניבים הכנסות למועצה. לצד זאת, אנחנו מתמודדים עם ירידה עקבית במענקי האיזון למועצה - מ-2.5 מליון ש"ח ב-2001 ל-330 אלף ש"ח בלבד בשנת 2019! 

קופת קרן הפיתוח אשר היוותה בשנים האחרונות מקור להעברת תקציב של מאות אלפי שקלים מדי שנה לתקציב השוטף של המועצה - ריקה. אך מעל לכל עומדת החלטת משרד הפנים להעלות את הארנונה בהר אדר על רקע העובדה שהארנונה ביישוב היא מהנמוכות בארץ ביחס למקובל ביישובים בעלי מאפיינים דומים כמו מבשרת, עומר, כפר ורדים, מיתר, כוכב יאיר ואחרים.  בנוסף, הובהר לנו שמשרד הפנים לא יאות לדון בבקשת המועצה לתקן את העיוותים שנוצרו בנוסחת מענק האיזון, עד להעלאת ארנונה ב-5% לפחות. 

אם לא הייתי יוצא למהלך הזה,  זה היה בבחינת הפקרות וחוסר אחריות. יכולתי לזרות חול בעיני התושבים, להבטיח שנסתדר, אבל אני בוחר שלא לעשות זאת. תופעת "יהיה בסדר" היא לא תוכנית עבודה ובטח לא תוכנית הבראה. אני לוקח על עצמי להוביל את המהלך הזה בלב שלם ומתוך הבנה כי זהו צו השעה ואין ברירה.

מדובר בצעד כואב, אבל הכרחי, שיאפשר הובלת הר אדר קדימה. מהלך זה יאפשר לי לבוא בידיים נקיות כדי לפתור את בעיית היסוד של הר אדר ולתקן את העיוותים הנדרשים.  והעיוות גדול מאוד - אנחנו, כאשכול 9, לא יכולים לקבל סיוע משמעותי מהמדינה. עם זאת, אין הלימה בין האיתנות הפיננסית של התושבים לחוסן הכלכלי של המועצה שנאלצת להתמודד עם תקציב קטן, כמעט מהיד אל הפה.

לצד מהלך זה, אני מתכוון להמשיך במאמציי לייצר מקורות הכנסה חדשים ויצירתיים ליישוב, לגייס משאבים ולמנף את הפוטנציאל הקיים ביישוב. זה מאתגר, זה דורש עבודה קשה, זה מחייב הירתמות של כל עובדי המועצה, אבל אני יודע שנוכל לזאת. אני מודה לרבים מתושבי היישוב שהביעו וממשיכים להביע אמונם במהלך. אני משוכנע כי יחד נעשה וגם נצליח!

 

שלכם,

חיים מנדל שקד,

ראש המועצה

 

חיים מנדל שקד, ראש המועצה

http://haim@har-adar.muni.il

054-2017777

 

לקביעת פגישה עם ראש המועצה:

02-6293129

http://lishka@har-adar.muni.il